Hakkımızda / About Us

Dibag hakkında...

Dibag İstanbul çantalarını deri ve kumaşı birlikte kullanarak sade ve modern çizgiler taşımasını amaçlayarak tasarlıyoruz. Ürünlerimiz farklı malzeme ve dokuların bir arada kullanılarak belli bir uyumu yakalamasıyla oluşuyor. Dibag İstanbul Çantaları şık ve spor, modern ve etnik çizgisiyle sade ve feminen tasarımlardır. Marka kurbanı olmak istemeyen, tasarım ürünlerine ilgi duyan, yenilikleri takip eden şehirli insana hitap eder. Dibag İstanbul çantaları moda olmak yerine kişinin kendi tarzına, zevkine uygun olanı seçme ayrıcalığını sunmaktadır. 

Tasarımcımız hakkında...

"Uzun yıllar suren iç mimarlık mobilya ve aksesuar tasarımı çalışmalarımın ardından Dibag İstanbul markası adı altında çanta tasarımlarıma devam ediyorum.
Dibag İstanbul'da gündelik kent yaşamına uyum sağlayan dinamik, modern ve kullanışlı çantalar tasarlıyorum. Dibag İstanbul çantalarında ağırlıklı olarak deri ve kanvas kumaş birlikteliğini severek kullanıyorum. Kullandığım malzemelerin  doğal ,ve naturel olmasını seviyorum. Aynı şekilde deride de hem renk hem de doku olarak fazla işlem görmemiş doğallığını yitirmemiş parçaları tercih ediyorum. Böylece sürekli farklı malzemeler kullanarak, yenilenmiş ve bunları özgun tasarımlarla farklı deri ve kumaşların renk ve doku kombinlerini üretmiş oluyoruz. Dibag İstanbul’u farklı kılan ozelliğin bu olduğunu düşünüyorum. İstanbul gibi büyük, büyüleyici ve kozmopolit bir şehirde yaşıyoruz. Yaşadığımız şehrin sadece kargaşa, stres demek olmadığını, doğu ve batı’yı birleştiren konumu, kültürü, tarihi geçmişiyle aslında fantastik, masalsı ve aynı zamanda heyecan verici olduğunu, bugünüyle de buyük bir metropolün enerjisini ve sürprizlerini taşıdığını düşünüyorum.
Bu da benim en büyük ilham kaynağım."
                          Didem Erenyol

Ürünlerimiz hakkında...

Dibag Istanbul çantaları %100 el yapımıdır. Tecrübeli tasarım ekibimiz tarafından kullanılan her bir parça deri özel olarak seçilmiştir. Çantalarımızın tarzına, modern ve bohem havasına uygun gördüğümüz için işlem görmemiş derileri tercih etmekteyiz. Çantalarımız işlenmiş, sanayii tipi kusursuz deriler içermemektedir. Bu durumdan dolayı derilerimizde renk ve doku farklılıkları görülebilir. Dibag İstanbul’u keyif ve zevkle kullanmanız dileğiyle..

About Our Products...

Dibag Istanbul bags are 100% handmade in Istanbul by a team of master craftsmen and artisans. Each unique piece of leather is hand-sourced from the Old City of Istanbul by our experienced Design Team. We strive to choose high quality, natural leather pieces which highlight our modern bohemian style. Our products are carefully made using unprocessed leather which means that each item is entirely unique in terms of color and texture. Enjoy using your Dibag Istanbul bag!